Aktuálně

Umístění:

Meteostanice je umístěna na okraji obce Týnec (okres Klatovy) v nadmořské výšce 476 m n.m. V okolí 30 m se nenachází žádná budova, jen několik ovocných stromků. Měřicí senzory jsou umístěny ve výšce přibližně 2 metry i spolu s řídicí jednotkou, která se stará o sběr a přenesení dat na server.

Měřené veličiny:

Meřicí interval je nastaven na 60vteřin. V tento okamžik jsou měřeny tyto veličiny:

Z těchto naměřených hodnot jsou dále dopočteny další veličiny jako:

Měřicí senzory:

Pro měření teploty je využito 2x čidlo od Dallasu DS18B20 spolu s vlhkostním čidlem SHT15. Pomocí váhového průměu všech čidel je tak dosaženo vyšší přesnosti jak 0,3°C. Měřená vlhkost dosahuje přesnosti 2%. Tyto čidla jsou umístěna v radiačním krytu, kde za pomoci nucené cirkulace vzduchu je zajištěn minimální vliv ohřívání sluncem. Pro měření tlaku je využito čidlo od firmy Bosch BMP085 s přesností 1hPa. To je umístěno přímo u řídicí jednotky a chráněno tak před atmosférickými vlivy.
Pro měření srážek a větru jsou využity náhradní díly od profesionální meteostanice WH1090. Meření větru je s přesností 0,5Km/h, u ostatních veličin není přesnost známá. Je dáno pouze rozlišení směru větru na 22,5°a srážek na 0,28mm.Copyright © 2024 Meteo-Týnec Kontakt
Stránka byla načtena za 0.168 vteřin